Po Prostu Art Bistro
29 MAR '13

Krzyszto Linkie i Luiza POREGA- wystawa w PO PROSTU!

Krzyszto Linkie i Luiza POREGA- wystawa w PO PROSTU!

★ Luiza Poreda razem z Krzysztofem Linnike po raz kolejny wspólnie zaprezentują swoje psychoaktywne, kolorowe i czarno-białe grafiki. W zawikłanych, lecz harmonijnych i asymetrycznych kreskach Luizy i Krzysztofa można się zagubić i odnaleźć – w zależności od tego, czego się akurat pragnie i poszukuje.

★ Kreski z obrazów Luizy i Krzysztofa w magiczny sposób przeniosą się na Waszą skórę. Asymetryczne kształty henną wymaluje na waszym ciele Mehendi Masala. 

★ Podczas wernisażu będzie można nabyć grafiki Luizy Poredy i Krzysztofa Linnike, a także dać sobie wymalować dłonie henną przez Mehendi Masala

★ Na wydarzenie – WSTĘP WOLNY!

............................................................................................

★ MEHENDI MASALA: Mistycyzm Orientu zafascynował ją do tego stopnia, że na co dzień przenosi go do swego otoczenia. Ubiorem, muzyką, zapachem i smakiem.

Malowanie henną podpatrzyła mieszkając w Bombaju. Henna/mehendi to naturalny barwnik utrzymujący się na skórze kilka dni. Tradycyjnie nakładany jest na ręce i nogi panny młodej tuż przed zamążpójściem. Henna skrywa w sobie drobne tajemnice. A może marzenia, które po chwili kruszeją ale pozostawiają po sobie wieczny ślad.
Wiecej: https://www.facebook.com/MehendiMasala

★ LUIZA POREDA (Ur. 1980 r. w Warszawie). Ukończyła studia na Wydziale Filozofii UW (ze specjalizacją z filozofii sztuki) oraz podyplomowe studia kulturoznawcze na IKP UW. Z zawodu dziennikarka i fotografka. Zapalona podróżniczka, wieczny wędrowiec. Miłośniczka mongolskich stepów, norweskich lodowców, szkockich wzgórz, kambodżańskich uśmiechów i dzikich Karpat. Fascynatka szamanizmu i sztuki psychodelicznej.

Od 1999 roku rysuje, tworzy grafiki i maluje obrazy techniką olejną. Od dłuższego czasu skupia się na doskonaleniu technik rysowniczych – również cyfrowych. Prace Luizy inspirowane są podróżami: mentalnymi i realnymi. Zamiast zdjęć i pamiątek, ze swoich wojaży wraca z myślami i obrazami, które przenosi na papier.

Przetworzone przez świat umysłu i wyobraźni, grafiki te przedstawiają specyficzną, odrealnioną przestrzeń wzbogaconą o elementy świata widzialnego.

Więcej: https://www.facebook.com/LuizaPoreda?fref=ts

★ KRZYSZTOF LINNIKE (Ur. 1983 r. w Warszawie) Politolog i antropolog. Grafik i ilustrator. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent POA „Nowolipki” – pracownia ceramiki artystycznej. Z wyróżnieniem ukończył podyplomowe studia menedżerskie dla twórców artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania UW.

Prowadził dwuletnie badania naukowe poświęcone kulturze duchowej ukraińskich Karpat. Zajmował się tematyką magii ludowej, a w szczególności snów i symboli sennych na terenie Bojkowszczyzny. Badania terenowe stały się inspiracją dla powstania pierwszego cyklu prac poświęconemu karpackim czarownicom.

W jego pracach widoczne jest zainteresowanie sztuką etniczną, mitologią, ikonografią i symbolizmem. Możemy doszukać się elementów pochodzących zarówno z kultury europejskiej jak również kultur obu Ameryk. Za interesujące można uznać prace inspirowane kulturą Majów i Azteków, a w szczególności podobieństwo i lekkość w odtwarzaniu charakterystycznych motywów kultur Mezoameryki.

Więcej: https://www.facebook.com/pages/LINNIKE-ART/245763378808215?fref=ts