Po Prostu Art Bistro
1 SIE '12

Nowa wystawa: AHA- FLASH

Nowa wystawa: AHA- FLASH

 

AHA – FLASH! W PO PROSTU

 

Znana para warszawskich artystów Luiza Kwiatkowska i Juliusz Erazm Bolek przygotowała ciekawy pomysł na najbliższy sobotni wieczór – nową ekspozycję „AHA – FLASH!”. Wernisaż wystawy odbędzie się sobotę 4 sierpnia 2012 roku o godz. 18.00, w Po Prostu Art Bistro przy Czerniowieckiej 9 w Warszawa. Kto nie da rady przybyć na otwarcie, ma szansę obejrzeć ekspozycję przez cały miesiąc.

 

 

 

Luiza Kwiatkowska (grafiki) i Juliusz Erazm Bolek (słowa) współpracują od lat przy tworzeniu kolejnych kalendarzy ściennych. Prace w nich prezentowane stanowią cykle kompozycji graficznych opatrzonych miniaturami poetyckimi. Teraz te ilustracje zostaną zaprezentowane w Po Prostu Art Bistro. Ciekawym zabiegiem jest połączenie dwóch cykli „Flash” i „AHA”. Będą one ze sobą korespondować na jednej ekspozycji. Gościem specjalnym wernisażu będzie Andrzej Zagdański (baryton). Patronem projektu jest Polski Druk. Wystawa będzie czynna do 31 sierpnia 2012 roku.

 

 

 

„Kiedy pojawia się propozycja zorganizowania wystawy – wyjaśnia Juliusz Erazm Bolek – zawsze, o ile jest to możliwe, staram się poznać pomieszczenie, w którym mają być prezentowane prace. Każda przestrzeń w jakiś sposób ogranicza i inspiruje. Dlatego właśnie w tym przypadku podjęliśmy decyzję o połączeniu dwóch różnych kolekcji. Tę konfrontację uważam, za bardzo ciekawą.”

 

 

 

„FLASH” „zawiera mikroskopijne ilości myśli, które w śladowych ilościach mogą mieć dobroczynny wpływ na rozwój organizmu, warunkiem prawidłowego używania jest znajomość współczesnych realiów, umiejętność rozumienia tekstu, czytania między wierszami i odnoszenia się na margines”. „AHA” – pozwala na zrozumienie rzeczy, spostrzeżenie albo przypomnienie. Dzięki krótkim utworom można odkrywać rzeczy oczywiste i te, które tylko takimi się zdają. Miniatury pozwalają na zmianę perspektywy, która pozwala dostrzec to samo inaczej. Prezentowane na wystawie myśli, refleksje i spostrzeżenia Juliusza Erazma Bolka, pozwalają spojrzeć z dystansem na otaczającą rzeczywistość. Luiza Kwiatkowska, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, stworzyła grafiki, które komponują się ze słownym zapisem i korespondują z literacką treścią. W tej sposób stworzyła nową jakość artystyczną. Obcowanie z tą ekspozycją daje szansę na zobaczenia wielu sytuacji z innej, nowej perspektywy.

 


Luiza Kwiatkowska zajmuje się formami wizualnymi. Absolwentka Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, projektowaniem graficznym, fotografią i montażem wideo. Zrobiła kilka teledysków, dla zespołu Komety („W dżinsach i swetrze”, „To samo miejsce”, „Kieszonkowiec. Darek 2006”, „Blue Moon”, „Nuda, nuda, nuda”, „Wyglądasz źle”) oraz do piosenki „Different” z repertuaru Indii Czajkowskiej.

 

 

 

Juliusz Erazm Bolek jest laureatem Nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO. Jego twórczość charakteryzuje żart, aluzja, kpina, absurd dowcip, ironia i oksymorony. Wszystko po to aby pokazać to i sio, a potem udowodnić, że jest zupełnie inaczej. Zależy mu na śmiechu, który uwalnia wolne rodniki czy coś takiego. Dowiódł tego m.in. utworami zamieszczonymi w książkach takich jak „Miniatury”, „Prywatne zagrożenie” , „Serce Błyskawicy”, „Ars poetica” (2001), „Abracadabra”. Lubi wymyślać nowe, więc stworzył nowy termin literacki „Emaliowany Felieton Poetycki” (EFP). Znany jest z niekonwencjonalnych sposobów prezentowania poezji.

 

 

 

Wystawę „AHA – FLASH!” można oglądać: od poniedziałku do piątku, w godz.: 8:00 – 23:00, a w soboty i niedziele od: 10:00 – 23:00, do 31 sierpnia 2012 roku, w Po Prostu Art Bistro, ul. Czerniowiecka 9, 02-705 Warszawa.